Zbliża się finał „Wyczarowanego z drewna”

Zadaniem uczestników konkursu – uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym – jest stworzenie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. Łączna pula nagród wynosi 27 tys. zł.

Jaka praca w tym roku wygra znany konkurs „Wyczarowane z drewna”, dowiemy się już za kilka tygodni w Poznaniu. Jak co roku, na targach Drema (11-14 września), na stoisku Wydawnictwa Inwestor (wydawca miesięczników: „Gazeta Przemysłu Drzewnego” i „ Meblarstwo – Komponenty i Technologie”) będzie miała miejsce wystawa nadesłanych prac, a w ostatni dzień targowy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom. W tym roku sponsorami nagród są firmy z branży elektronarzędzi i maszyn do obróbki drewna – Hitachi Power Tools Polska, Houfek, Husqvarna Poland oraz Högert Technik.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. Aby móc powalczyć o nagrody, należy do 4 września przesłać na adres organizatora konkursu prace opatrzone danymi autora i jego szkoły oraz informacją o zastosowanej technologii. O wynikach konkursu zdecyduje powołane w tym celu jury, które będzie oceniało pomysł oraz jakość wykonania prac. W poprzednich edycjach konkursu z drewna powstały już tak wyjątkowe przedmioty, jak motor, armata, quad, rowery, bolid, szkielet człowieka, maszyna do szycia, tornister i wiele innych, które burzą stereotypowe myślenie, pokazują kreatywność młodych twórców i jednocześnie pozwalają im wykazać się nabytymi w szkole umiejętnościami z zakresu doboru surowców i technologii produkcji.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, przyznana zostanie nagroda główna oraz pięć wyróżnień, zarówno dla uczniów, jak i szkół. Firma Htachi Power Tools Polska ufundowała nagrodę główną dla szkoły zwycięzcy konkursu w postaci bonu o wartości 7000 zł (brutto) na zakup elektronarzędzi. Nagrody otrzymają również szkoły uczniów dwóch prac wyróżnionych. Za I wyróżnienie szkoła otrzyma bon o wartości 4500 zł (brutto), natomiast za II wyróżnienie szkoła otrzyma bon o wartości 3260 zł (brutto). Oba bony – na realizację narzędzi marki Hitachi. Organizator konkursu przewiduje również wyróżnienia dla maksymalnie pięciu uczniów w postaci elektronarzędzi marki Hitachi o wartości 830 zł (brutto). Firma Houfek ufundowała dla szkoły laureata konkursu szlifierkę krawędziową HB-800 o wartości 6150 zł (brutto). Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele otrzymają nagrody ufundowane przez firmę Högert Technik oraz Husqvarna Poland. Klasa zwycięzcy konkursu otrzyma refundację kosztów uczestnictwa w targach Drema 2018 (przejazd autokarem i bilety wstępu). Uczniowie klas osób wyróżnionych wraz z opiekunami otrzymają bilety wstępu na targi. Nagrodę ufunduje MTP. Wszystkie szkoły, które wezmą udział w konkursie, otrzymają bezpłatną prenumeratę miesięczników „Gazeta Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwo – Komponenty i Technologie”, począwszy od października 2018 r.

Przedmioty należy nadsyłać na adres: Wydawnictwo Inwestor, 83-110 Tczew, ul. 30 Stycznia 42. Więcej informacji na stronie www.wyczarowanezdrewna.pl.

Wstecz

Partnerzy Medialni