Warsztaty doradztwa strategicznego dla meblarzy

Na przestrzeni ostatnich 25 lat polski przemysł meblarski osiągnął znaczący sukces. Polska branża meblarska awansowała do grona liderów eksportu mebli na świecie. Osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe bez wspólnego wysiłku wielu przedsiębiorców zarówno z firm dużych, z kapitałem zagranicznym, jak i licznego grona firm małych i średnich, firm rodzinnych bazujących wyłącznie na kapitale krajowym.

Polskie meblarstwo to dziś ponad 27 tysięcy zarejestrowanych podmiotów, z czego ponad 25 tysięcy to firmy mikro, 1 416 firmy małe, 317 firmy średnie oraz dokładnie 90 to firmy duże. Według oficjalnych danych GUS na koniec I kwartału 2018 roku w firmach meblarskich (bez firm mikro), liczba pracujących wyniosła 161 tys. osób. Zgodnie z szacunkami B+R Studio wartość produkcji mebli w 2017 r. osiągnęła poziom 46 mld złotych. Według prognoz ekspertów B+R Studio w roku 2018 utrzyma się wysoka wartość produkcji sprzedanej mebli. Dobra passa w branży meblarskiej powinna skłaniać ku działaniom i dalszemu rozwojowi, w szczególności na rynku krajowym

Branża meblarska ma przed sobą wiele wyzwań, takich jak tworzenie wartości dodanej do mebli, pozyskanie klienta na rynku krajowym, budowanie silnej i rozpoznawalnej marki, a wszystko to ma prowadzić do wytężonej pracy nad wzornictwem i wydajnością pracy. Jeśli myślą Państwo o strategii rozwoju swojej firmy na rok 2019, zapraszamy na warsztaty doradztwa strategicznego, które podczas targów Drema, Furnica i Sofab 2018 poprowadzi Martin Czyrnia, specjalista ds. analiz rynku. Na warsztatach zastanowimy się nad możliwością budowy strategii rozwoju przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb Państwa firmy. Uczestnicy warsztatów otrzymają raport branżowy B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego „Polskie Meble Outlook 2018”.

 

"Zbuduj strategię rozwoju swojej firmy

- warsztaty na podstawie raportu POLSKIE MEBLE OUTLOOK 2018"
13.09.2018 - 12.30-15.30
Koszt udziału: 990,00 pln netto
Zgłoszenia: joanna.olenska@oigpm.org.pl i karolina.sobocinska@oigpm.org.pl

Wstecz

Partnerzy Medialni