Zlot stolarzy i tapicerów

Marian z Kępna, Waldemar z Radomska i Andrzej z okolic Ostródy – dzielą ich setki kilometrów a łączy co najmniej jedna sprawa. Przez cały rok ciężko pracują, prowadząc swoje niewielkie zakłady produkcji mebli, będąc jednocześnie szefem, rzemieślnikiem, zaopatrzeniowcem, a czasem i księgowym. Ale zawsze znajdują czas, by we wrześniu wybrać się do Poznania na targi DREMA, FURNICA i SOFAB. – To jedyny moment w roku, kiedy mamy możliwość, by przyjrzeć się bliżej nowym technologiom i produktom, które mogą pomóc nam produkować lepsze meble, przy okazji taniej i wydajniej – mówią zgodnie.

Z roku na rok grupa stolarzy i tapicerów, którzy przyjeżdżają na blok targów zaopatrzenia dla producentów mebli, jest coraz liczniejsza. - Produkcją mebli w Polsce zajmuje się ponad 25 tysięcy firm, z tego tylko około 90 to duże przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 osób. Zdecydowana większość należy do grupy firm małych i mikro. To również do nich adresujemy targi FURNICA i SOFAB. Chcemy, aby tysiące drobnych producentów mebli, którzy nie mają możliwości odwiedzać targów zagranicznych, mogło zapoznać się z nowościami technologicznymi i trendami w produkcji i projektowaniu mebli w Poznaniu – mówi dyrektor tych targów Józef Szyszka. Jak podkreśla, rozmowy z głównymi dostawcami komponentów dla branży meblarskiej potwierdzają słuszność tej strategii. – Mnóstwo mniejszych producentów mebli nie ma czasu na śledzenie trendów i nowości. Od lat produkują podobne meble, korzystając ciągle z tych samych komponentów. Tymczasem postęp w tej dziedzinie jest bardzo duży. Kto potrafi korzystać z pojawiających się nowości technologicznych, automatycznie zwiększa swoje szanse konkurencyjne. Na szczęście coraz więcej producentów jest tego świadomych i aktywnie poszukuje nowych produktów i rozwiązań, na przykład uczestnicząc raz do roku w poznańskich targach – wyjaśnia nam chcący zachować anonimowość przedstawiciel znanego producenta komponentów meblowych.

POBIERZ BEZPŁATNY BILET DLA PROFESJONALISTÓW >>>

Przez hurtownie do małych i średnich

- Targi, na których pokazuje się maszyny do produkcji mebli, komponenty i technologie są niezwykle potrzebne, dlatego że Polska ma bardzo rozdrobniony przemysł meblowy. Małym, drobnym producentom jest trudno pojechać do Hanoweru czy Mediolanu. Natomiast tu w Polsce, w Poznaniu takie targi mają ogromny sens – mówił podczas ubiegłorocznej edycji targów FURNICA i SOFAB prezes zarządu firmy FORTE Maciej Formanowicz. Dlatego w tym roku program współpracy z hurtowniami meblowymi został rozszerzony o kolejnych partnerów. Poprzez hurtowników organizatorzy docierają z informacją do tysięcy małych i średnich zakładów meblowych w całym kraju. Producenci mebli zainteresowani udziałem w targach FURNICA i SOFAB mogą w nich odebrać bezpłatne zaproszenia. A w Poznaniu czekają na nich nie tylko nowości branżowe. Poznańskie targi to także doskonała okazja do integracji z kolegami z branży. – Stolarz i tapicer to zawody typowo męskie. Dlatego zapraszamy wszystkich gości do „Pubu Furnica” zlokalizowanego w pawilonie tuż przy ekspozycji – mówi dyrektor Szyszka. Wraz z wystawcami organizator planuje także konkursy zwiedzających.

Weź kolegów, w jedną stronę pojedziecie gratis

Profesjonalni zwiedzający związani z branżą meblarską mają możliwość skorzystania z dofinansowania przyjazdu na targi FURNICA i SOFAB 2017. Oferta Targów Poznańskich skierowana jest w szczególności do przedstawicieli zakładów stolarskich i firm wykonawczych działających w branży meblowej, producentów mebli, stolarzy, projektantów mebli, przedstawicieli studiów kuchennych, wykonawców mebli na zamówienie, właścicieli i pracowników hurtowni akcesoriów oraz komponentów do produkcji mebli.

Aby skorzystać z dofinansowania kosztów przejazdu, grupa musi liczyć min. 8 osób (z kierowcą). Każda zgłoszona grupa otrzyma dodatkowo zaproszenia uprawniające do wejścia na wydarzenie. Nie trzeba będzie się także martwić o parking. Specjalna karta umożliwi bezpłatne parkowanie w odległości 350m od wejścia na targi. Nie warto zwlekać, gdyż liczba grup, które będą mogły skorzystać z dofinansowania, jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

dofinansowanie_dojazdow.jpg

>>> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZASADACH DOFINANSOWANIA PRZYJAZDU NA TARGI <<<

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact